fbpx Skip to main content

Dziś (jest rok 2023), kiedy nasza planeta- mówią ludzie- zmaga się z problemem zanieczyszczenia i gospodarką odpadami, konieczne staje się poszukiwanie nowych rozwiązań, które będą sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi. Przystanę na chwilę i pozwolę zastanowić się, czy to na pewno nasza planeta zmaga się z tymi wyzwaniami. Według mnie to nie planeta się zmaga z tymi wyzwaniami, a my- ludzie oraz wszystkie organizmy żywe, za które jesteśmy odpowiedzialni. Planeta przetrwa. Na myśl przychodzi mi wizja, która jest brutalnie realna. Po urzeczywistnieniu naszej autodestrukcji wytworzone przez nas zanieczyszczenia, plastik itd. rozłożą się w ciągu kilkuset lat. To nic w skali historii Ziemi. Ona po tym czasie utworzy nowe gatunki i świetnie przystosuje się, jak miało to miejsce po erze dinozaurów. Zagrożeni jesteśmy my, nie planeta!

Aby zapobiec negatywnym skutkom działalności człowieka należy między innymi zadbać o odpowiednią gospodarkę odpadami. Jednym z nich jest recykling i upcycling fusów kawowych, których ogromne ilości powstają każdego dnia w kawiarniach, firmach i domach na całym świecie. bioffee to startup powstały w listopadzie 2022, po 4-letnim okresie rozwoju technologii, dokonujemy rewolucji w sposobie gospodarowania odpadami i ochrony środowiska, zamieniając fusy kawowe na filiżanki.

Recykling i upcycling to dwa sposoby na minimalizowanie ilości odpadów oraz wykorzystywanie już istniejących materiałów do nowych celów. Recykling polega na przetwarzaniu odpadów, w tym fusów kawowych, w celu uzyskania nowych produktów lub surowców. Natomiast upcycling polega na przetwarzaniu odpadów w celu uzyskania produktów o wyższej wartości użytkowej. W przypadku bioffee, fusy mieszane są z żywicą polimerową pochodzenia roślinnego, która wytwarzana jest z roślin cukrowych, takich jak trzcina cukrowa. W ten sposób powstaje materiał, z którego można produkować filiżanki.

Technologia bioffee opiera się na przetwarzaniu fusów kawowych, które zwykle trafiają na składowiska. W ten sposób powstaje materiał, który ma wiele zastosowań, w tym produkcję filiżanek. Firma bioffee jest w stanie produkować 1000 kompletów filiżanek na dobę, co jest imponującym wynikiem. W ten sposób ilość odpadów, które trafiają na składowiska, zostaje zminimalizowana, a istniejący materiał zostaje wykorzystany w sposób pozytywny i korzystny dla środowiska. Ze wspomnianych 1000 kompletów biofee upcyclinguje fusy z około 2500 kaw ze standardowego ekspresu biurowego.

bioffee z powodzeniem wpisuje się w ideę zero waste, czyli minimalizowania ilości odpadów i maksymalnego wykorzystywania już istniejących surowców. Takie podejście jest niezwykle ważne w kontekście ochrony środowiska i dbałości o naszą planetę. Wróć! W kontekście dbałości o nas samych i wszystko co żyje. Produkowanie filiżanek z fusów kawowych to innowacyjne i nowatorskie rozwiązanie, które pozwala na zminimalizowanie ilości odpadów, a jednocześnie przyczynia się do rozwoju zrównoważonej gospodarki.

bioffee to marka, która pokazuje, że recykling i upcycling to nie tylko sposób na minimalizowanie ilości odpadów, ale również sposób na tworzenie nowych produktów, które mają wysoką wartość użytkową i są estetyczne.

Leave a Reply