fbpx Skip to main content

Pytania i Odpowiedzi

Z czego wykonane są filiżanki?

Głównym składnikiem jest formowalny biomateriał na bazie roślin.  Lepiszcze uzupełnione jest o minerały, które nadają twardości oraz połysku. Wypełnieniem nadającym kolor i zapach są zużyte fusy kawowe z domowych oraz kawiarnianych ekspresów. W rozumieniu standardów unijnych produkt jest kompostowalny, gdy rozłoży się po 6 miesiącach. Materiał wykorzystany do produkcji jest w pełni kompostowalny i nie pozostawia mikroplastiku. Filiżanki bioffee rozkładają się znacznie dłużej, jednak ostatecznie pozostają przyjazne środowisku.

Czy filiżanki można zmywać w zmywarce?

Tak, filiżanki mogą być myte. Należy jednak pamiętać, że są wykonane z materiału bio. Dla lepszej kondycji filiżanek zaleca się możliwie najkrótsze czasy oraz najniższe temperatury zmywania.

Jakie są wymiary, waga oraz objętość filiżanek?

Filiżanka ma średnicę 10cm u góry i 5cm u dołu. Wysokość wynosi 6cm. Objętość to 210ml a waga to 130g.

Spodek ma średnicę 15cm oraz 1,5cm wysokości i waży 90g

Opakowanie dwóch kompletów ma wymiary: 17cm x 16,5cm x 12,5cm. Łączna waga to 440g.

Jaka jest różnica między kompostowalnością a biodegradowalnością?

Kompostowalność to cecha, która pozwala na biodegradację w określonych warunkach (np. w określonej temperaturze, przedziale czasowym itp.). Podstawowa różnica między produktami kompostowalnymi a biodegradowalnymi polega na tym, że produkty kompostowalne wymagają określonych warunków i czasu aby się rozłożyć, podczas gdy produkty biodegradowalne rozkładają się w sposób naturalny. Zazwyczaj kompostowanie jest procesem szybszym, ale w odpowiednich warunkach. Oba te rodzaje produktów są lepsze dla środowiska niż produkty z tworzyw sztucznych, których rozpad może zająć setki lat i pozostawiać mikroplastik.