fbpx Skip to main content

Cześć!

Z wielką przyjemnością chciałbym Cię zaprosić do poznania naszego niewielkiego, ale pełnego pasji świata bioffee. Nazywam się Patryk Lesisz. Zaangażowanie moje i osób mi bliskich doprowadziły do powstania tej wyjątkowej inicjatywy.

Wszystko zaczęło się w 2018 roku…

kiedy jako młody inżynier poszukiwałem sposobu na rozpoczęcie projektu, który byłby zgodny z moimi przekonaniami i przynosił korzyści. Nie tylko te materialne, ale przede wszystkim społeczne. Pamiętam ćwiczenia na Politechnice Warszawskiej w starym gmachu technologicznym, podczas których profesor opowiadał o swoich eksperymentach łączących zmielone ziarna roślin i naturalne wypełniacze z tworzywami. To zainspirowało mnie do poszukiwań naturalnego materiału, który mógłby zastąpić sztuczne tworzywa. Te powoli pojawiały się na rynku. W międzyczasie natknąłem się na statystyki – w Polsce zużywamy ponad 100 milionów kilogramów kawy rocznie, a na świecie niemal 100 000 milionów kilogramów! To zrodziło w mojej głowie myśl – fusy kawowe! Materiał godny uwagi – dużo go, odpad, a jednocześnie zastosowań ma naprawdę wiele.

I tak powstała idea stworzenia filiżanki do picia kawy z fusów po wypiciu kawy. Byłem przekonany, że to trafiony pomysł, licząc na to, że także ludziom spodoba się ta innowacyjna koncepcja. Po wytworzeniu pierwszych prototypów postanowiłem je pokazać swoim przyjaciołom i znajomym. Ich reakcje były jednoznacznie pozytywne, co dodało mi wiary w to, że ta ścieżka może mieć przyszłość. Tak więc, dzięki tym reakcjom, zakiełkowała marka bioffee.

Obecnie pozyskujemy fusy kawowe z pobliskich kawiarni, stacji benzynowych, firm, a nawet wspiera nas lokalna społeczność- przyjaciele i sąsiedzi. Fusy to materiał o ogromnym potencjale, który pragniemy w pełni wykorzystać. Naszym głównym celem jest recykling fusów kawowych i ich przetwarzanie na ekologiczne, wytrzymałe i oryginalne produkty. W bioffee dbamy o to, by nasze działania były jak najbardziej korzystne dla środowiska naturalnego, którego przecież jesteśmy częścią.

To dopiero początek naszej podróży

Wierzę, że dzięki współpracy z kawiarniami, firmami i miłośnikami kawy, osiągniemy wiele. Nasza praca to nie tylko tworzenie filiżanek, ale także dążenie do zmiany podejścia do kawy i zachęcenie do dbałości o to co zwykle trafia do śmietnika. Jesteśmy przekonani, że małe działania w skali każdego z nas mają ogromny wpływ na cały świat.

Zapraszam Cię do świata bioffee, gdzie kawa łączy się z ekologią i pasją. Do zobaczenia!

Patryk Lesisz

Założyciel bioffee